Recenze

Videorecenze

Dana Goliášová @danagoliasova4557

Hodnocení čtenářů

No Title

5,0 rating
před 7 dny

Kniha je krásně napsaná. Měla jsem pocit, že cestuji společně s autorem. Těším se na další ,,společné “ cestování 👍👍

milouš

Tato kniha splnila moje očekávání

5,0 rating
před 3 měsíci

Velice pěkně napsaná a doplněna krásnými fotografiemi.

Miloslav Šedivý

Pěkná knížka, stojí za přečtení, fotky výborné.

4,0 rating
před 4 měsíci

Čte se velmi dobře a mimo jiné je dokladem toho, že jazykové vybavení je velmi důležité. Bez znalosti řeči by byl člověk dost ztracený, zvláště je-li na všechno sám. Mezi řádky vnímáme také ten čas, kdy je všechno únavné, nekonečné a musí být vůle vše překonat. Každá dobrá fotka stojí patřičné úsilí a v knize jsou pěkné fotky.Jirka Pokorný má náš obdiv.

Jana a Petr Liškovi, Jablonec nad Nisou

Zážitek

5,0 rating
před 5 měsíci

Děkujeme Jirkovi za zprostředkování spousty zážitků ale i zajímavých informací díky této knize. Zároveň obdivujeme odvahu podniknout tuto cestu. Milada a Dušan Žantovi

Milada a Dušan Žantovi

Skvělý cestopis

5,0 rating
před 6 měsíci

Znám Jirku pouze z boxu, kde jede naplno. Netušila jsem ovšem, že se věnuje naplno cestování, focení a psaních úžasných knih o tom, kde všude byl. Tento žánr knih moc nepreferuji, protože si myslím že většina spisovatelů cestování a objevování popisuje moc zdlouhavě a neudrží čtenářovu pozornost. Jirka píše jinak. Dobrodružně, zaujatě, vtipně, naučně… V knize se mi velmi líbily obrázky, které mi oživí informace, které jsou v textu zapsány.

Anežka Schejbalová

Kousek USA , jako bych tam byla také.

5,0 rating
před 7 měsíci

Pro mě ideální cestopis. Autor zde líčí své putování Spojenými státy . Začíná tím, že mu byla vyloučena rakovina varlat a podle mě je velmi důležitá poznámka, že stejně jako rakovina prsu u žen se až tak nemluví o mužích. Ale po této zprávě se vydává na svou cestu . začíná na Floridě a končí v Kalifornii. Neprojede celou Ameriku, ale jen 8 států. Jeho záměr vlastně původně byl zůstat na Floridě a pracovat tu jako kuchař to se mu ale nepodaří. Takže to bere jako znamení a rozhodne se prosinec a leden strávit cestováním po státech. Mě překvapilo, že si vybral právě toto období vlastně vánoční, ale Vánoce se kupodivu v knize nijak nepromítly, což je pro mě trochu škoda, myslela jsem že Američané Vánoci a světýlky žijí. Každý stát má svou úvodní stránku na které se dočteme zajímavé podrobnosti . Např jeho přezdívku, jeho motto, počet obyvatel, hlavni město , největší město oblíbené město autora jaký je státní pták, strom, rostlina, typické jídlo a taky významní rodáci či obyvatelé daného státu. Nechybí ani stránka o zajímavostech a některých vtipných zákonech, které jsou opravdu místy pro českého čtenáře až absurdní. Pak následuje pár stánek samotného cestování, tak jak to autor opravdu zažíval cestu po daném státě. Autor píše velmi lehce, úsměvně, bere život s nadhledem a nejeden z jeho moudrých názorů jsem velmi ocenila. Kniha je psána formou deníkových zápisků a autor líčí běžné radosti i starosti současného cestování. A i když jsem to úplně nečekala peníze vládnou světem a jelikož autor nechodil pěšky ani nepřespával pod širákem, kvapem mu jich ubývalo. Kniha je doplněna spoustou úžasných fotografií, které ukazuji tyto státy v současnosti a najdeme tu vše kaňony, mrakodrapy, krásná pohoří, zvířata, stavby, přírodu. Až se člověku tají dech. Ocenila bych v knize i mapu abych se lépe zorientovala kde který stát vlastně leží a jak autor putoval.

Dana Goliášová

Zajímavé krásné fotografie

5,0 rating
před 7 měsíci

Málo cestuji, o to víc oceňuji přečíst si knihu Jiřího Pokorného a jeho vnímání pro mě neznámého kontinentu.. Líbí se mi informace o národních květinách a celkově poznámky o přírodě.
Naprosto mě zaujaly krásné a originální fotografie. Kniha je zajímavá, poučná a vtipné zákony mě opravdu pobavily. Mohu jen doporučit.

Jana Šitinová

Úžasné vyprávění plné zážitků i faktů

5,0 rating
před 7 měsíci

Znáte to, něco prožijete, máte z toho nějaký pocit, dojem, ale nevíte, jak to říct, pak někde čtete dvě věty a je to ono. Přesně tenhle zážitek jsem měla opakovaně při četbě této báječné knihy. Sama jsem si s kamarádkou kdysi koupila v Bostonu auto a dojely jsme až do Kalifornie. O to víc mě bavilo číst zážitky Jirky Pokorného, jeho výstižné i vtipné popisy americké reality. Vzpomínala jsem na své příhody a říkala si, jo, to je přesně ono. V kombinaci se spoustou zajímavých faktů je to príma čtení, ať už se chcete jen pobavit nebo zvažujete, že do Států také vyrazíte.
Sekce „některé vtipné zákony“ je geniální – tak třeba v Kalifornii je zakázáno jíst pomeranč ve vaně. To v Arizoně nesmí ve vaně spát osli a v domě nesmí být víc než jeden vibrátor – zajímalo by mě, zda se to vztahuje i na činžovní domy.

Markéta Ž.

Skvělý cestopis

5,0 rating
před 9 měsíci

Víte, ve kterém státě nemůžete přivázat krokodýla k hydrantu? Kde nesmíte mít sex s dikobrazem, nebo kde mají ptáci ve vzduchu přednost před letadly? Všechno se dozvíte v tomhle cestopisu.
Že roadtripy po USA nejsou jen pro mladé vám ukáže @pokgeorge , který s úlevou, že netrpí závažným onemocněním koupil letenky, půjčil auto s vydal se napříč USA.
Cestopisů z USA (jo tu zemi miluju!) jsem četla hodně, a ano ty zážitky, které v nich jsou popisovány jsou nepřenositelné a jedinečné, ale mohou vás nakopnout k tomu taky tu nádheru zažít, nebo zavzpomínat máte-li takovou cestu za sebou. Já měla v roce 2017 od Arizony stejnou trasu jako autor a proto mohu říct, ano! Tenhle cestopis by neměl zapadnout! Je autentický, plný rad a tipů co vidět a na co se připravit.
Oceňuji krásné fotografie, osobní zážitky – i ty negativní, základní místa co v USA vidět. Co mě bavilo moc je medailonek ke každému z projetých států včetně vtipných zajímavostí. A taky úvod, ve kterém autor apeluje na preventivní prohlídky.

Lucie

Skvělá

5,0 rating
před 9 měsíci

Mohu jen potvrdit to, co je o knize výše uvedeno.
Je moc pěkně napsaná, čtivá, žádné zdlouhavé popisy, krásné fotozáběry, kvalitní papír, příhodný formát. Mě osobně u každé kapitoly zaujaly : Zajímavosti, přezdívka, stručná charakteristika a zejména vtipné zákony každého zde uvedeného státu Ameriky.
V neposlední řadě je třeba zmínit velmi sympatickou cenu !
Autorovi i knize přeji hodně úspěchů !!!!!

Květa Šelbická

Zajimave cteni nabizejici neobvykly pohled na americkou realitu

4,0 rating
před 10 měsíci

Fotografie i vypraveni jsou neotrele a dobre promyslene. Jeden z kousku mozaiky Americke reality.

George Roudny

super příběh

5,0 rating
před 10 měsíci

super

Jan Hanz Znyk

Autor popisuje také svůj malý American dream

5,0 rating
před 10 měsíci

Narozdil od nas to alespon zkusil, a nechybelo mnoho, a splnil si ho. Jako plan 2 je ale jeste lepsi osud.. krasna cesta a stastny navrat domu. Amerika je nadherna zeme, a autor navstivil ta nejvice fotogenicka mista. Hezky pise, krasne fotky, ma to spad, vtipne, neutuchajici energie a perlicky o mistnich zakonech jsou neprekonatelne. Diky

Gabca

osobitý příběh zachycující pestrost jednotlivých míst

5,0 rating
před 11 měsíci

Knihu Jiřího vnímám jako autentické zachycení jeho osobní životní cesty. Překvapivé a čtivé pro mě byly zajímavosti z daných míst například v podobě vtipných zákonů. Osobně mě velmi zaujala fotodokumentace, která je bohatě v knize zastoupena.

Lucie Pfeiferová

No Title

5,0 rating
před 12 měsíci

Kniha od Jiřího Pokorného je unikát. Jedná se o dílo, kde se vám spojí celá škála emocí. Od nenávisti, lítosti až po radost.
Ať už to ta kniha dělá jakkoliv na konci vám bude líto, že už končí.
+ Velmi hezkým bonusem jsou krásné fotografie.

Gabriela Tomečková

Fakt je to dobrý

5,0 rating
před 12 měsíci

Knihu doporučuji zakoupit, upřímný a čtivý text, mnoho autentických fotografií, a spousta zajímavých postřehů

Milan Brož

Výborný cestopis

5,0 rating
před 12 měsíci

Kniha Jiřího Pokorného „Od Atlantiku k Pacifiku“ má zcela unikátní úvod. Je to autorova upřímná zpověď, proč se vydal do Ameriky.
Jiří si dal mnoho práce se studiem různých pramenů, aby čtenáře seznámil velmi zajímavou a záživnou formou s fakty o osmi státech, z jednapadesáti, kterými cestoval, od oceánu k oceánu.
Nejen tyto úvodní fakta o každém projetém státu, ale i následující popis vlastních zážitků při cestě, svědčí o jeho dobrých spisovatelských i cestovatelských zkušenostech.
Sám, doprovázen jen spolehlivým zapůjčeným automobilem a nezbytným mobilem, prokázal nejen statečnost a odvahu, ale i výborné organizační schopnosti, kterými čelil neočekávaným a nepředvídatelným situacím.
Kdo si dokáže při četbě odříct jakoukoliv jinou činnost, kniha ho pohltí, a tudíž ji dokáže přečíst na jeden zátah. A ještě při tom stihne prožít viděné očima a objektivem autorova fotoaparátu. Kdo cestuje a fotografuje zároveň, ví, že nejtěžší je pak provést výběr. Jirkovi fotografie krásně doplňují a umocňují text. Je to, jako bychom tam stáli s ním a prožívali stejné pocity a okouzlení z viděného.
Jeho 53 dnů a 5000 mil tak můžeme prožít za den čtení. Ale je dobré se i vracet k přečtenému a hledat na mapách, máme-li je k dispozici, místa kudy Jiří cestoval. To bych viděl jako takový menší nedostatek velmi dobře napsané a vydané knihy.

Jaroslav Švásta

Profesionální dílo

5,0 rating
před 12 měsíci

Nechce se věřit, že fotografie nepochází od profesionála, klobouk dolů. I textově je kniha příjemná, čtivá. Určitě se uplatní i jako hodnotný dárek.

Helena Vacková

Nádhera

5,0 rating
před 12 měsíci

Krásná kniha, krásné fotografie, poutavý a čtivý text.

Ivo Neumann

No Title

5,0 rating
před 13 měsíci

Málo čtu. V tomto duchu jsem bohužel kulturní barbar a nedouk, nicméně tuto knihu mám u postele s věnováním a poselstvím… Karel Hynek Mácha kdysi vydal Máj na své náklady a nebyl společností přijat, označen za nyhilistu a dnes se o něm učí na ZŠ jako o jednom z nejvýznamnějších představitelů české literatury. Obdivuji Jirkovu vůli a ctižádost, která žije navzdory situaci, strachu z doby budoucí a osudu a pevně věřím, že jeho kniha sklidí úspěch

Kateřina Kotková

Paráda!

5,0 rating
před 13 měsíci

Dobré fotky, příjemný text, důstojně vypravené. Dobrá kniha od dobrého člověka.

Lukáš Pavel

Úžasná

5,0 rating
před 13 měsíci

Krásné fotky a hlavně dobrý člověk

Paťas
Přesunout se na začátek