Recenze

super příběh

5,0 rating
před 2 týdny

super

Jan Hanz Znyk

Autor popisuje také svůj malý American dream

5,0 rating
před 3 týdny

Narozdil od nas to alespon zkusil, a nechybelo mnoho, a splnil si ho. Jako plan 2 je ale jeste lepsi osud.. krasna cesta a stastny navrat domu. Amerika je nadherna zeme, a autor navstivil ta nejvice fotogenicka mista. Hezky pise, krasne fotky, ma to spad, vtipne, neutuchajici energie a perlicky o mistnich zakonech jsou neprekonatelne. Diky

Gabca

osobitý příběh zachycující pestrost jednotlivých míst

5,0 rating
před měsícem

Knihu Jiřího vnímám jako autentické zachycení jeho osobní životní cesty. Překvapivé a čtivé pro mě byly zajímavosti z daných míst například v podobě vtipných zákonů. Osobně mě velmi zaujala fotodokumentace, která je bohatě v knize zastoupena.

Lucie Pfeiferová

No Title

5,0 rating
před 2 měsíci

Kniha od Jiřího Pokorného je unikát. Jedná se o dílo, kde se vám spojí celá škála emocí. Od nenávisti, lítosti až po radost.
Ať už to ta kniha dělá jakkoliv na konci vám bude líto, že už končí.
+ Velmi hezkým bonusem jsou krásné fotografie.

Gabriela Tomečková

Fakt je to dobrý

5,0 rating
před 2 měsíci

Knihu doporučuji zakoupit, upřímný a čtivý text, mnoho autentických fotografií, a spousta zajímavých postřehů

Milan Brož

Výborný cestopis

5,0 rating
před 2 měsíci

Kniha Jiřího Pokorného „Od Atlantiku k Pacifiku“ má zcela unikátní úvod. Je to autorova upřímná zpověď, proč se vydal do Ameriky.
Jiří si dal mnoho práce se studiem různých pramenů, aby čtenáře seznámil velmi zajímavou a záživnou formou s fakty o osmi státech, z jednapadesáti, kterými cestoval, od oceánu k oceánu.
Nejen tyto úvodní fakta o každém projetém státu, ale i následující popis vlastních zážitků při cestě, svědčí o jeho dobrých spisovatelských i cestovatelských zkušenostech.
Sám, doprovázen jen spolehlivým zapůjčeným automobilem a nezbytným mobilem, prokázal nejen statečnost a odvahu, ale i výborné organizační schopnosti, kterými čelil neočekávaným a nepředvídatelným situacím.
Kdo si dokáže při četbě odříct jakoukoliv jinou činnost, kniha ho pohltí, a tudíž ji dokáže přečíst na jeden zátah. A ještě při tom stihne prožít viděné očima a objektivem autorova fotoaparátu. Kdo cestuje a fotografuje zároveň, ví, že nejtěžší je pak provést výběr. Jirkovi fotografie krásně doplňují a umocňují text. Je to, jako bychom tam stáli s ním a prožívali stejné pocity a okouzlení z viděného.
Jeho 53 dnů a 5000 mil tak můžeme prožít za den čtení. Ale je dobré se i vracet k přečtenému a hledat na mapách, máme-li je k dispozici, místa kudy Jiří cestoval. To bych viděl jako takový menší nedostatek velmi dobře napsané a vydané knihy.

Jaroslav Švásta

Profesionální dílo

5,0 rating
před 2 měsíci

Nechce se věřit, že fotografie nepochází od profesionála, klobouk dolů. I textově je kniha příjemná, čtivá. Určitě se uplatní i jako hodnotný dárek.

Helena Vacková

Nádhera

5,0 rating
před 2 měsíci

Krásná kniha, krásné fotografie, poutavý a čtivý text.

Ivo Neumann

No Title

5,0 rating
před 3 měsíci

Málo čtu. V tomto duchu jsem bohužel kulturní barbar a nedouk, nicméně tuto knihu mám u postele s věnováním a poselstvím… Karel Hynek Mácha kdysi vydal Máj na své náklady a nebyl společností přijat, označen za nyhilistu a dnes se o něm učí na ZŠ jako o jednom z nejvýznamnějších představitelů české literatury. Obdivuji Jirkovu vůli a ctižádost, která žije navzdory situaci, strachu z doby budoucí a osudu a pevně věřím, že jeho kniha sklidí úspěch

Kateřina Kotková

Paráda!

5,0 rating
před 3 měsíci

Dobré fotky, příjemný text, důstojně vypravené. Dobrá kniha od dobrého člověka.

Lukáš Pavel

Úžasná

5,0 rating
před 3 měsíci

Krásné fotky a hlavně dobrý člověk

Paťas
Přesunout se na začátek